فارکس اسکم یا منبع درآمد؟

و اما رسیدیم به درس شیرین فارکس

در اینجا فرصت به معرفی فارکس نیست و دوستان در صورت عدم آشنایی می توانند خود به جستجو در مورد آن بپردازند. اما تجربیات خود را در این زمینه در اینجا خواهم آورد.

 

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید... 

فارکس خوب بود به شرط اینکه منیپلیت manipulate  و یا دستکاری نمیشد. شما میرید و چند سال وقت می ذارید تا با بازار و رفتارش آشنا بشید. کجا استاپ لاس و یا تیک پرافیت بذارد، با کدوم بروکر کار کنید که پورسانت (Spread) کمتری بگیره، چجور پول بریزید و باز هم چجور پول بریزید و باز هم پول بریزید. من زمانی که شروع کردم می دونستم که 95 درصد افراد توو این بازار مکاره شکست می خورند اما به خودم غره بودم و می گفتم که نه من به جدیت کار می کنم تا پیروز بشم.

من شخصا اینکه میشه از این راه درامد کسب کرد رو تائید می کنم. اما این روش اینقد اما و اگر و ریسک داره که من توصیه نمی کنم.

علت:

شما همه جور آموزش می بینید که چه زمانی با چه شرایطی وارد یک معامله بشید و چه زمانی خارج! اما متاسفانه افراد سازمان دهی شده بسیار حرفه ای و قهاری هستند که اونها هم یا دسترسی به این نقاط دارند یا که می تونند بر اساس آموزش های واحد ارائه شده حدس بزنند اکثریت تریدرها کی وارد خواهند شد و کی خارج. لذا اوونا هر لحظه بازار رو رصد می کنند و با امکانات و سرمایه هنگفتی که دارند برعکس بازار اونو شارژ می کنند و به اصطلاح manipulate  یا دستکاری می کنند. اینجوری تمام محاسبات شما به چند صورت اشتباه در میاد: یا اینکه همون اوائل استاپ لاس شما تاچ میشه و شما در زیان معامله رو ترک می کنید. یا اینکه پس از مدتی که بازار به سمت تیک پرافیت شما رفت اونو تاچ نمی کنه و بر می گرده تا حدی که دوباره استاپ لاس بخورید.

من بعد از شک کرن به این قضیه رفتم به سمت معاملات فاندامنتال یعنی که با اخبار دست به پیش بینی بازار بزنم. اما اوون هم در معاملات کوتاه مدت اصلا مطابق آموزش ها عمل نمی کرد و بروکرها اجازه نمی دن شما از نقاط قابل پیش بینی سود ببرید. مثلا بهترین زمان برای اینکار که همه می دونند زمان اعلام آمار non-farm payroll (NFP) در ایالات متحده هست. اما زمان اعلام انچنان نمودار لغزش داره که یک پنی هم نمیشه ازش کاسب شد.

علت بعدی همانا سرمایه هست. بر اساس قواعد مدیریت پول بین 1 تا 5 % سرمایه می تونید ریسک کنید. بنابراین برای رسیدن به یک درامد خوب در فارکس باید حداقل 7 تا 8 هزار دلار سرمایه داشته باشید. سرمایه ای که از لزومات زندگیتون نباشه. خب اصولا هر کسی این سرمایه اضافه رو نداره. البته این یک قسمت از کاره، همونطور که گفتم بازار و رفتارش رو هم باید بشناسید که خودش حداقل دو سه سال کاره.

به نظر شخصی من با توجه به عدم کنترلی که در روند بازار وجود داره، من شخصا اونو توصیه نمی کنم. اما به هر حال کسی ممکنه به یک استراتژی بالادست بروکر ها دست پیدا کنه و بتونه پول از چنگ اوونا بکشه بیرون!

در فارکس معاملات ریسک فری هم وجود دارند که اغلب به سود نمیشینند، اما اگر سرمایه خوب داشته باشید و معاملات ریسک فری و بلند مدت داشته باشید فک می کنم میشه اسمشو سرمایه گذاری خوب گذاشت. معمولا در ازای هر 3 یا 4 لاس اگر یک برد داشته باشید فک می کنم نهایتا چیزی تهش بمونه!

نه کلا حال نمی کنم. روزی چند ساعت باید مانیتور کنی، مطالعه، انرژی و ... آخرش هم همش ریسکه

بهتره به فکر جایی با صرف وقت و ریسک کمتر پیدا کنید.

این وسط اما عده ای سود هم می کنند: بروکرها، موسسات آموزشی، ناشران کتاب ها، فروشندگان نرم افزارهای جانبی، توسعه دهندگان رباتها و اندیکاتورها، بسته های یک شبه پولدار شوید و ...

بنابراین اگر می خواهید جز 95% زیانکاران فارکس نباشید بهتره به فکر بیزنس بهتری باشید. به هر حال بد نیست ادم به فکر کارهایی باشه درصد موفقیتش بیشتره!

راستی خود فارکس یک بازار هست و تمام بانک ها و موسسات مالی و اعتباری دنیا برای تبدیل ارز از نرخ های اوون استفاده می کنند و نمیشه گفت اسکم هست یا قمار و ... اما ندانسته و با آگاهی کم واردش شدن مثل قمار هست چون کلا سرمایه تون رو خواهید باخت. 


برچست ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,